Op zaterdag 8 februari 2020 organiseert het Centrum voor Tandheelkunde en Mondzorgkunde in samenwerking met Dentsply Sirona een hands-on cursus met dr. Walter Dias. Deze cursus is zo opgezet dat u de geleerde tips & tricks gelijk kunt toepassen in de praktijk.
“Kracht door eenvoud”
De moderne composieten hebben de potentie om dentine en glazuur te vervangen en onderliggende structuren te ondersteunen. De verwerking van de materialen leidt in de praktijk echter nogal eens tot teleurstellingen. Tijdens het theoretische gedeelte van deze cursus wordt door Walter Dias (Engels sprekend) een vereenvoudiging van geavanceerde technieken behandeld om het posterieure gebied functioneel te herstellen. Hierbij komt een optimaal gebruik van materiaal en instrumentarium aan de orde met minder handelingen.
Sectionele matrixvorming, materiaalkunde, efficiënt polijsten, preparatievorm, microbrush-techniek en het realiseren van een excellente anatomie passeren de revue.
Het klinische succes van een restauratie hangt niet alleen af van de inherente materiaaleigenschappen maar ook in grote mate van de verwerkingseigenschappen. Er komt een aantal technieken en concepten aan de orde die helpen om een voorspelbare restauratie te maken die haalbaar en betaalbaar is.
Tijdens het praktische gedeelte is er een live demo van Walter Dias. Hierna kunt u zelf aan de slag in het Skillslab van het CTM-UMCG om het geleerde in de praktijk te brengen op een posterior oefenmodel.
Programma
09:00-09:30
ontvangst met koffie/thee & registratie
09:30-10:00
introductie
10:00-10.15
voorbespreking practicum deel I
10:15-12:30
hands-on Skillslab deel I (witte jas of lichte praktijkkleding verplicht)
korte pauze met koffie/thee
vervolg hands-on Skillslab deel I (witte jas of lichte praktijkkleding verplicht)
12:30-13:30
lunch
13:30-13:45
voorbespreking practicum deel II
13:45-15:15
hands-on Skillslab deel II (witte jas of lichte praktijkkleding verplicht)
korte pauze met koffie/thee
vervolg hands-on Skillslab deel II (witte jas of lichte praktijkkleding verplicht)
15:15-16:00
nabespreking
16:00-16:30
borrel
Meer informatie en inschrijven Workshop Functional rehabilitation, composite in the Posterior region