Obstructief Slaapapneu Syndroom (OSAS) behoort tot de gekende slaapdisfuncties, meer bepaald tot de slaapgerelateerde ademhalingsstoornissen.
Snurken en ongewone dagelijkse vermoeidheid zijn mogelijks de eerste en zeer belangrijke symptomen van OSAS. Ondanks veelvuldige hilarische opmerkingen, wordt snurken als zeer sociaal storend ervaren door de slaapgenoten. De ongecontroleerde vermoeidheid lijdt tot ernstige concentratiestoornissen en is vaak de mogelijke oorzaak van verkeersaccidenten of ongelukken in de privésfeer.
Epidemiologische cijfers zijn zeer prominent: voor milde OSAS (AHI ≥ 5) een prevalentie van 3 tot 28% en matige OSAS (AHL ≥ 15) een prevalentie van 1 tot 14%.
De antropologische evolutie en de levenslijn van kind tot volwassenen spelen een grote rol in de causaliteit van het ontstaan van Obstructief Slaap Apneu Syndroom.
Comorbiditeit van o.a. cardiologische aandoeningen zijn alom gekend en ruimschoots wetenschappelijk aangetoond.
De toegang van de tandarts tot deze discipline is voornamelijk in België nog zeer pril. Er is nu op RIZIV niveau een gereglementeerde erkenning van de potentiële dentale behandeling van deze niet onbelangrijke OSAS patiëntengroep.
De dentale behandeling van de OSAS patiënten situeert zich voornamelijk in het indicatiegebied van milde tot matige apneu (AHI index 0 25) (volgens het Evidence Based Medicine rapport van de prestigieuze Cohrane groep).
Tijdens het hoorcollege zal de noodzakelijke kennis over de slaapgeneeskunde worden gepresenteerd. Diverse niet dentale en dentale therapeutische interventies zullen worden toegelicht. Tevens zal er uitvoerig de rol van de tandarts en de tandtechnische aspecten worden besproken met een oog voor de klinische en praktische aspecten van deze belangrijke problematiek.
Meer informatie
- Dit evenement is voorbij.
Inleiding tot de dentale therapie voor obstructief slaapapneu syndroom
20 november 2015
Populair
- Onderzoek naar de gemiddelde praktijkomzet: Hoe goed ‘scoort’ jouw praktijk?
- Aandachtspunten bij overname van uw tandartsenpraktijk door een keten
- Blog: Tot de dood ons scheidt
- Tandarts of mondhygiënist in loondienst – de voordelen en nadelen
- Tuchtklacht na nabloeding extractiebehandeling
- Uitkomst enquête: Tandartsen, mondhygiënisten en (paro)preventieassistenten schreeuwen om meer onderling overleg
- Nieuwe EFP-richtlijn voor de preventie en behandeling van peri-implantaire aandoeningen
- Het implantaat: de diamant in de restauratieve tandheelkundige workflow of toch een onderdeel van? Deel 2
- Commerciële tandheelkundige ketens onder vuur om gebrekkige mondzorg in verpleeghuizen
Laatste artikelen
Time for EXTRA: Profiteer nu van waardevolle extra’s van Miele22 oktober 2025 - 09:20
Hoor het verschil met KaVo instrumenten: bespaar tot 65% op bestsellers!21 oktober 2025 - 09:03
The Transformative Power of Digital Dentistry an Aesthetic Revolution | Elysee Dental21 oktober 2025 - 08:35
Congresverslag: Gebitsslijtage20 oktober 2025 - 13:10
Valkuilen in de endodontologie20 oktober 2025 - 13:00
Samenwerking tussen tandarts en tandtechnicus bij bewegingsklachten20 oktober 2025 - 12:50
Blog: Ondankbaar, geestdodend en lichamelijk vermoeiend.20 oktober 2025 - 12:45
Johan Oost over mondgezondheid als deel van de algehele fysieke gezondheid: “Ik zie de mond als een ‘venster’ naar de rest van het lichaam”20 oktober 2025 - 12:40
Dental Management Toolkit








