Prothetisch herstel met behulp van implantaten kent in Vlaanderen nog steeds een belangrijke groei. Bijgevolg worden zorgverstrekkers ook vaker geconfronteerd met de nazorg van patiënten die reeds één of meerdere implantaatbehandelingen ondergingen. Gezien het feit dat het plaatsen van implantaten doorgaans door de specialist gebeurt en de prothetische afwerking door de tandarts ontstaat een gedeelde verantwoordelijkheid. Hierdoor is co-management wellicht het meest ideale nazorgmodel. Dit concept kent reeds navolging in Vlaanderen voor de nazorg van parodontaal behandelde patiënten mede door een beperkt aantal specialisten en een gebrek aan mondhygiënisten. Een bijzonder aandachtspunt dat in dit kader wordt besproken is de frequentie van nazorg en de mogelijke invloed van de parodontale voorgeschiedenis. Vervolgens wordt ingegaan op de technische aspecten van nazorg waarbij een vergelijking wordt gemaakt tussen wat men doet rondom (parodontaal verzwakte) tanden en implantaten. Finaal gaat aandacht uit naar verwijspatronen die vanuit deontologisch en praktisch oogpunt verwacht worden van tandarts naar specialist in geval van refractaire parodontitis en/of peri-implantitis en van specialist naar tandarts na actieve therapie. Het verwachtingspatroon van beide partners wordt hierbij op interactieve wijze besproken met een optimale zorgverlening van de patiënt als doelstelling.
- Dit evenement is voorbij.
Nazorg van tanden en implantaten in de algemene praktijk
18 oktober 2017
Populair
- Nieuwe richtlijn antibioticumgebruik in de mondzorg gepubliceerd door het KIMO
- Blog: N=1=exit
- Waarop ligt de focus van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), toezichthouder op privacy in de zorg?
- “Voor mijn team kom ik altijd op!” Brigitte Baan over grensoverschrijdend gedrag in de praktijk
- Nieuw advies cariëspreventie van het Ivoren Kruis
- NZa maakt verlaagde tarieven voor 2026 bekend | KNMT stapt naar rechter
- Zwanger én aan het werk: wat werkt in de praktijk?
Laatste artikelen
VITIS Anti-stain en Perio.Aid: De perfecte combinatie voor een optimaal resultaat13 augustus 2025 - 10:13
Steeds meer Belgische tandartsen bepalen hun eigen tarieven11 augustus 2025 - 12:28
Ivoclar presenteert het nieuwe IPS e.max® ZirCAD Prime blok11 augustus 2025 - 08:45
Utrecht Dental Open Huis Dagen: Maak een afspraak of kom langs op donderdag 2 oktober en vrijdag 3 oktober8 augustus 2025 - 09:22
Implantologisch herstel na aangezichtsfractuur en tandtrauma25 juli 2025 - 09:00
462 tandartspraktijken overgenomen in Nederland sinds 201825 juli 2025 - 08:55
Blog: Tot de dood ons scheidt25 juli 2025 - 08:50
De tandarts aan huis vanaf 6 maanden: de échte aanpak van cariës25 juli 2025 - 08:45
Dental Management Toolkit
Moet elke praktijk zelf het wiel uitvinden? Uiteraard niet. Bekijk de video over de Dental Management Toolkit Database met 200+ documenten en video’s voor praktijkmanagement.