Een theoretisch deel over de causale verbanden van plaque, tandsteen, gingivitis en parodontitis wordt opgevolgd door een deel over de werking en effectiviteit van mechanische scalers. Daarna wordt overgegaan tot de praktische basisvaardigheden van de ultrasone instrumentatietechniek per indicatiegebied.
Het middagprogramma bestaat uit het, onder begeleiding, pre-klinisch oefenen van de toepassing van de ultrasoon scaler. Er wordt gewerkt met een persoonlijke lijst met aandachtspunten die na de cursus meegenomen kan worden.
Voor deelnemers zonder het diploma preventieassistent is deze cursus een waardevolle kennismaking met de instrumentatietechniek van de ultrasoon scaler. Voor preventieassistenten zal deze cursus bijdragen tot het perfectioneren van de techniek op het gebied van ultrasone gebitsreiniging.
- Dit evenement is voorbij.
Supragingivale ultrasone gebitsreiniging, module 1 | Hoytema Stichting
29 maart 2014
Evenement-navigatie
Populair
- Blog: Verzopen Cat
- Restauratieve aspecten van gebitsslijtage
- Speekseldiagnostiek geeft inzicht op dieet en cariësrisico
- Eerste hulp bij klachten van een patiënt
- Steeds meer Belgische tandartsen bepalen hun eigen tarieven
- Voorbeeldbrief: Kan je genezen van parodontitis?
- Mooie mondfoto’s in 3 eenvoudige stappen met de Shofu EyeSpecial C-V
- Naoberschap in de mondzorg: Multidisciplinaire behandeling bij kinderen
- 462 tandartspraktijken overgenomen in Nederland sinds 2018
Laatste artikelen
Moe, gespannen, verveeld en leeg, maar niemand die erover praat8 september 2025 - 14:43
ZorgkaartNederland stopt met ongeverifieerde reviews8 september 2025 - 13:36
Ceramir CAD/CAM-blokken: Sterk en flexibel met een hoge esthetische uitstraling8 september 2025 - 09:41
Nieuwe richtlijn: Diagnostiek en preventie van gebitsslijtage6 september 2025 - 09:00
Materiële en formele controles door zorgverzekeraars in 2025: waar wordt op gelet bij mondzorgaanbieders?6 september 2025 - 08:55
Samen naar een duurzamere mondzorg6 september 2025 - 08:50
Op naar een duurzame mondzorgpraktijk6 september 2025 - 08:50
Blog: Quiz6 september 2025 - 08:45
Dental Management Toolkit
Moet elke praktijk zelf het wiel uitvinden? Uiteraard niet. Bekijk de video over de Dental Management Toolkit Database met 200+ documenten en video’s voor praktijkmanagement.