Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Symposium en oratie prof. dr. Erwin Berkhout

19 juni

Organisator

ACTA Dental Education

Locatie

Aula van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU)
De Boelelaan 1105
Amsterdam, 1081 HV
+ Google Maps
 

Welke technologische innovaties kunnen de mondzorg transformeren? Ontdek het tijdens het symposium over orale radiologie en digitale tandheelkunde, gekoppeld aan de oratie van prof. dr. Erwin Berkhout.

Prof. dr. Erwin Berkhout: expert in de tandheelkundige radiologie

Erwin Berkhout behaalde in 1998 zijn tandartsdiploma bij ACTA en promoveerde in 2007 met zijn onderzoek over digitale radiologie in de tandheelkunde. Sinds 2013 is het sectiehoofd van de sectie Orale Radiologie & Digitale Tandheelkunde van ACTA en in 2024 werd hij benoemd tot hoogleraar in dit vakgebied.
Berkhout heeft zich bewezen als een toegewijd docent die studenten aanmoedigt om kritisch en onafhankelijk te denken. Zijn actieve onderwijsaanpak leidde tot de ontwikkeling van verschillende digitale en interactieve onderwijsvormen, waarvoor hij meerdere prijzen ontving.

Naast zijn academische functies is Erwin Berkhout actief betrokken bij verschillende professionele organisaties, als voorzitter van de European Academy of DentoMaxilloFacial Radiology (EADMFR) en van de Nederlandse Vereniging voor DentoMaxilloFaciale Radiologie (NVDMFR). Momenteel is hij ook voorzitter van de Richtlijn Ontwikkel Commissie van het KiMo voor die werkt aan de richtlijn Indicatiestelling van intra-oraal en panoramisch röntgenologisch onderzoek in de mondzorg.

Oratie

Per 01 september 2024 is Berkhout benoemd tot hoogleraar Orale Radiologie, Beeldvorming en Digitale Tandheelkunde. Op donderdag 19 juni in de Aula van het hoofdgebouw van de Vrije Universiteit Amsterdam vindt de oratie van Berkhout plaats, waar u als deelnemer aan het symposium ook van harte voor bent uitgenodigd.

Symposium over orale radiologie en digitale tandheelkunde

Gekoppeld aan de oratie organiseert ACTA Dental Education op donderdag 19 juni 2025, in samenwerking met Meryam Bozia en Berkhout zelf als moderatoren, een symposium over orale radiologie en digitale tandheelkunde. Dit symposium biedt een uitgebreide verkenning van de rol die digitale technologie speelt in de mondzorg en hoe deze het vakgebied transformeren. De combinatie van dit symposium met Berkhouts oratie maakt het een belangrijke gebeurtenis voor iedereen in de mondzorgsector. Het symposium vormt bij uitstek gelegenheid om aan de bij- en nascholingsnorm voor het KEW-dossier te voldoen. Bovendien bent u van harte uitgenodigd om na afloop de oratie van prof. dr. Erwin Berkhout bij te wonen.

Enkele van de boeiende onderwerpen die aan bod komen zijn:

Digital Twins: Het gebruik van digitale replica’s van patiënten om behandelingen beter voor te bereiden en simulaties uit te voeren.
Toepassing van MRI in de tandartspraktijk: De introductie van dental dedicated MRI, een nieuwe technologie die het potentieel heeft om de diagnostiek binnen de tandheelkunde te verbeteren.
Kunstmatige Intelligentie (AI): Hoe AI de tandheelkunde kan transformeren door het verbeteren van de efficiëntie en effectiviteit van de zorg. AI zal niet alleen de diagnostische processen ondersteunen, maar ook de rol van de tandarts als diagnostisch expert versterken.
Daarnaast worden de deelnemers bijgeschoold in de indicatiestelling en optimalisatie van röntgenopnamen en kunnen ze hun radiodiagnostische kennis testen in een interactieve sessie.

Programma en inschrijven

Mis deze kans niet om uw kennis van orale radiologie en digitale tandheelkunde te verdiepen en up-to-date te blijven met de laatste technologieën. Het symposium biedt niet alleen waardevolle inzichten in de nieuwste ontwikkelingen, maar ook een uitstekende gelegenheid om te netwerken met vakgenoten en experts. Schrijf u op tijd in en verzeker uzelf van een plek.

Datum: donderdag 19 juni 2025
Locatie: ACTA Dental Education, gevolgd door de oratie in de Aula van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU).

Lees meer en aanmelden