In Vlaanderen hebben naar schatting 122.000 mensen een diagnose van dementie. Dit aantal zal door de vergrijzing en verzilvering van onze maatschappij verdubbelen tegen 2060. Dementie staat dan ook op nummer één in de prioriteitenlijst van de Wereldgezondheidsorganisatie. Personen met dementie hebben vaak nog een behoorlijke levensverwachting en hebben steeds vaker natuurlijke gebitselementen en complexe restauraties in de mond. Als gevolg hiervan hebben ook deze mensen nood aan mondzorg en mondzorgprofessionals moeten in staat zijn deze zorg op een adequate manier te verlenen en de mantelzorgers/ professionele verzorgers te ondersteunen in het uitvoeren van de dagelijkse mondhygiëne.
- Dit evenement is voorbij.
Dementie en andere cognitieve stoornissen bij ouderen in de mondzorgpraktijk
3 mei 2024
Populair
- Over een paar jaar geen baliemedewerker meer?
- Zinvolle mondzorg: kritisch blijven voor betere zorg
- Onderzoeksuitkomsten: vragenlijst samenwerking tussen mondhygiënisten en tandartsen (deel 3)
- Autismevriendelijke mondzorg
- Gezonde mondgewoonten: Waarom ze belangrijk zijn en hoe je ze stimuleert
- De psychologie achter de lege agendaplek
- Cracks en barsten in tanden: behandelen of afwachten?
- Dental Trauma Guide nu ook Nederlandstalig – vervangt richtlijn Tandletsel
Laatste artikelen
Casus: Het voorspelbaar sluiten van black triangles1 mei 2025 - 07:40
Verband tussen parodontale aandoeningen en beroertes30 april 2025 - 12:45
Mooie mondfoto’s in 3 eenvoudige stappen met de Shofu Eyespecial C-V30 april 2025 - 11:21
Onderzoek naar het effect van plantaardig dieet op parodontale gezondheid bij cardiovasculaire risicopatiënten28 april 2025 - 12:40
Denkt u dat uw complexe restauratieve procedures niet vereenvoudigd kunnen worden? Think again24 april 2025 - 09:40
Doorbraak in tandheelkunde: opgekweekte tanden als alternatief voor vullingen23 april 2025 - 09:51
Septodont lanceert Biodentine™ XP Dentinesubstituut: vraag gratis demo aan22 april 2025 - 09:00
Zinvolle mondzorg: kritisch blijven voor betere zorg19 april 2025 - 10:00
Dental Management Toolkit
Moet elke praktijk zelf het wiel uitvinden? Uiteraard niet. Bekijk de video over de Dental Management Toolkit Database met 200+ documenten en video’s voor praktijkmanagement.