De introductie van digitalisering in de reconstructieve tandheelkunde, nu 30 jaar geleden, heeft bijgedragen tot een belangrijke evolutie in materialen en vervaardigingtechnieken voor indirecte restauraties en heeft de indicatiestelling voor dergelijke voorzieningen enorm uitgebreid. De belangrijkste technologische ontwikkelingen van het voorbije decennium situeren zich, naast de grote(re) precisie van de digitale afdrukname, hoofdzakelijk op het vlak van materialen voor chairside in in-lab CAD-CAM restauraties met hoge duurzaamheid en klinische voorspelbaarheid. Deze op maat geconcipieerde combinatie van afdruktechniek en materiaalkeuze ligt mede aan de basis van het aan belang winnende concept van de biomimetische restauratieve tandheelkunde. Bovendien laat digitalisering een betere controle op de technische workflow toe en biedt het bijkomende kanalen voor een optimale communicatie tussen tandarts en tandtechnicus.
Deze dagcursus richt zich zowel naar geïnteresseerde collegae die een eerste objectieve en kritische kijk willen verwerven op de gangbare digitale afdruksystemen, vooraleer bvb. over te gaan tot een eventuele aankoop, als naar gevestigde users die met vragen blijven zitten of nood hebben aan een vergelijkende analyse om de mogelijkheden van hun eigen systeem beter te kunnen appreciëren. Het theoretische niveau wordt bewust laagdrempelig gehouden om verder in de diepte te kunnen focussen op de technische en vooral klinisch-praktische kanten van de heden commercieel beschikbare digitale afdruksystemen.
Tijdens de voormiddagsessie wordt ingegaan op de principes van de digitale afdruk en gaat een belangrijk deel van de aandacht naar de meerwaarde die deze systemen bieden naar workflow en tandarts-tandtechnicus communicatie toe. Het aflijnen van indicaties en contra-indicaties, evenals een vergelijkende analyse van de voordelen en beperkingen van de beschikbare systemen komen hier ter sprake.
De namiddagsessie staat volledig in het teken van het praktisch omgaan met de beschikbare systemen onder begeleiding van technische specialisten. Tijdens de aansluitende workshop kunnen de cursisten zelf de verschillende systemen uittesten en vergelijken. Afsluitend worden ervaringen en commentaren uitgewisseld in een evaluatieronde.
Meer informatie
- Dit evenement is voorbij.
Digitalisering in de reconstructieve tandheelkunde
25 juni 2015
Evenement-navigatie
Populair
- Botpathologie: herkennen en tijdig insturen
- Mondgezondheid bij de ziekte van Parkinson
- Het TandenTheater: waar preventie, behandeling en beleving samenkomen
- Congres ENDO2027: Nieuwe inzichten voor betere behandelkeuzes
- Aivory praktijksysteem: verslag en acties klaar als de patiënt opstaat
- Failliete tandartspraktijk in Hoorn laat patiënten zonder dossier achter
- Persoonlijk leiderschap: het mysterie van de mens en de logica van verandering
- Blog: De review beoordeeld
- Nieuw boek: Agenda vol, Batterij leeg
- Dyson haalt nieuwe elektrische tandenborstel al na tien dagen uit de verkoop
Laatste artikelen
Erik van der Meij benoemd tot hoogleraar Mond- en Kaakziekten bij ACTA7 oktober 2026 - 11:11
Professioneel tanden bleken: waarom begeleiding het verschil maakt7 oktober 2026 - 09:48
Oral-B lanceert de nieuwe iO9 Gold7 oktober 2026 - 09:28
CA PRIMA van Bien-Air: op weg naar een nieuwe generatie glimlachen7 oktober 2026 - 09:19
Eredoctoraten UvA voor straattandarts Didi Landman en schrijver Édouard Louis6 oktober 2026 - 13:41
Henry Schein viert 20 jaar Practice Pink® waarin de wereldwijde gezondheidszorg zich inzet tegen kanker6 oktober 2026 - 08:28
Ergonomische werkwijze bij de patiëntbehandeling: themadocument KEM5 oktober 2026 - 13:25
Fluorideren in 2027: van routine naar behandelstap5 oktober 2026 - 13:20
Dental Management Toolkit








