Haargroei op tong na antibiotica bij 55-jarige vrouw

Haargroei op tong na antibiotica bij 55-jarige vrouw

Antibiotica na auto-ongeluk

De vrouw was betrokken bij een auto-ongeluk, waardoor zij naar het ziekenhuis werd gebracht. Hier kreeg zij twee verschillende antibiotica toegediend om de wonden te behandelen; meropenem en minocycline. Een week later begon haar tong echter opeens van kleur te veranderen. Daarnaast klaagde de vrouw ook over misselijkheid en een nare smaak in de mond.

Zwarte haren door reactie antibiotica

De artsen bekeken de mond van de vrouw, en merkte dat er als gevolg van de antiobiotische behandeling opeens zwarte haargroei in de mond was ontstaan. Dit werd door de artsen verklaard door een reactie van de behandeling met minocycline. Het komt vaker voor dat de tongharen vervolgens geel, of in dit geval dus zwart, kleuren. Dit kan voorkomen op het moment dat er in de mond van de patiënt sprake is van een onevenwichtige bacteriële balans. De inname van antibiotica bevordert dit probleem.

Het toedienen van de antibiotica is inmiddels stopgezet en de orale toestand van de patiënt is weer genormaliseerd.

Haargroei op tong na antibiotica bij 55-jarige vrouw

Bron:
The New England journal of medicine

Lees meer over: Medisch | Tandheelkundig, Thema A-Z/